Score-reporty

Maroko

Ak ťa lákajú tajomstvá orientu, bohatej kultúry a vyprahnutej púšte, neváhaj si prečítať report o výskumnej stáži v Maroku!

Moja stáž prebiehala v júli v roku 2019 v Maroku, v meste Casablanka. Výhodou oproti Marrakeshu, ktorý je veľmi známy je to, že Casablanka leží pri oceáne, čiže v lete tam nie sú obrovské horúčavy.

Tento 1 mesiac som strávila na ústave Epidemiológie, kde som sa naučila hlavne ako pracovať s pubmedom, ako zbierať a vyhodnocovať dáta atď. Venovali sa mi 3 doktori, ktorí boli veľmi milí aj ochotní mi vždy všetko vysvetliť aj napriek tomu, že ich angličtina nebola práve najlepšia (ešteže máme google translator :).

Čo sa týka social programu, tak ten musím len vynachváliť. Marockí študenti nám urobili program na každý jeden deň, boli veľmi milí a ochotní kedykoľvek pomôcť. Cez víkendy boli organizované výlety, kde sme mohli zažiť noc na Sahare, navštívili sme aj rôzne filmové štúdia (aj miesto kde sa natáčal Gladiátor), boli sme v Chefchaouene a na mnoho ďalších miestach. Túto stáž hodnotím veľmi pozitívne, určite neľutujem, že som si vybrala práve Maroko a odporúčam túto krajinu všetkými desiatimi.

Leave a Reply