Outgoings

Milí stážisti,
v prvom rade gratulujeme, že ste prešli cez náš výberový proces a veríme, že sa vám podarilo získať vašu vysnívanú krajinu. Predtým ako sa začnete baliť však bude treba však podpísať zmluvu, vyplniť zopár formulárov a napísať nejaký ten motivačný list.
Nenechajte sa ale odradiť, na väčšinu vašich otázok nájdete odpovede na tejto stránke a v priložených dokumentoch. Pravdaže ak si neviete dať rady, s pomocou našich skvelých lokálnych a národných koordinátorov môžete počítať!
 1. Oficiálne pridelenie krajiny podľa dosiahnutého bodovania a následného výberového konania
 2. Podpísanie zmluvy a vyplatenie stáže svojemu spolku/klubu
 3. Práca s IFMSA databázou:
  – vyplnenie AF (Application Form)
  – vyplnenie CoD (Card of Documents) dokumentov + Special requirements danej krajiny

  Pre kontrolu sa vždy obráťte na SCOPE exchange conditions alebo SCORE exchange conditions hosťujúcej krajiny.
  Drvivú väčšinu informácií nájdete ako a čo vyplniť nájdete v dokumentoch nižšie!

  Odporúčame túto časť vyplniť čo najskôr, aby sa Vám podarilo získať mesto a oddelenie/projekt, ktorý ste uviedli v AF. Majte na pamäti, že všetko ešte prechádza kontrolou cez lokálnych a národného koordinátora pred odoslaním.

  V prípade zlého dokumentu/zvolenia projektu, ktorý nie je voľný pre váš mesiac alebo zvolenia mesta, kde vyžadujú ich národný jazyk a vy nemáte jeho znalosť, Vám bude všetko vrátené a celý proces sa len predĺži.
 4. Čakáte, kým Vám hosťujúca krajina pošle CA (Card of Acceptance), kde sa dozviete konkrétne mesto vašej stáže, pridelený projekt a mail na vaše kontaktné osoby, prípadne ich LORE. Minimálne 8 týždňov pred začiatkom stáže.
 5. Ak už viete presné mesto, kde strávite vaše skvelé leto, môžete prejsť na kupovanie letenky prípadne lístku na vlak/autobus.
 6. Odoslanie CC (Card of Confirmation), kde zadávate presné údaje príchodu a taktiež znova záväzne potvrdzujete svoju účasť na stáži. Minimálne 4 týždne pred začiatkom stáže.
 7. Ak ste sa dostali až k tomuto bodu, pravdepodobne už komunikujete s kontaktnými osobami hosťujúcej krajiny, máte zabezpečenú cestu a ste plní očakavní. Prajeme šťastnú cestu a príjemnú stáž!

Na stiahnutie