Projekty

SCORcAst

Projekt prebieha v Simulačnom centre JLF UK v Martine, kde nám zamestnanci a fakulta umožnili nahrávanie podcastov. 

Následne po úprave a autorizácii je podcast zverejnený na platforme Spotify a odpromovany cez sociálne siete, vždy cez SCORA účet a pokúšame sa osloviť aj niekoho zvyčajne VPE alebo LORA, kto by bol ochotný prezdielať podcast cez sociálne siete lokálnych spolkov. 

Projekt je teda v podobe podcastu dostupný pre všetky vekové kategórie, ako pre laikov tak aj pre študentov či odborníkov v oblasti medicíny. 

Jediné čo k vypočutiu podcastu ľudia potrebujú je internet alebo aplikácia Spotify.

 

 

Cieľom je šíriť osvetu a zvyšovať povedomie o rôznych dôležitých témach. Vždy sa na daný podcast dopredu priravíme tak, že si uvedomíme že chceme osloviť ako vzdelanú verejnosť tak aj ľudí, ktorí možno o danej téme nič nepočuli. 

Preto aj keď sú otázky komplikovane, poprosíme hosťa aby to vysvetlil čo najviac zrozumiteľnejšie. 

Pri všetkých dieloch sme sa zamerali primárne na prevenciu. Vysvetlili sme ako na prevenciu, prečo je taká dôležitá a spomenuli aj následky zanedbanej prevencie. 

Pri niektorých témach sme okrem pohlavného a reprodukčného zdravia sa zamerali na práva. Ľudia majú právo na vzdelanie aj v týchto témach a snažime sme odbúrať stigmu a tabu okolo tém ako sú STI’s a priniesť viac informácii verejnosti aj o takýchto témach. 

Snažime sa otvorene rozprávať a zdieľať informácie o dôležitých súčastiach nášho života,ktoré sa bohužiaľ v kontroverznej spoločnosti na Slovensku často vynechávajú a neraz tieto informácie môžu pomôcť ako v psychickom tak aj duševnom zdraví jednotlivcov.

Leave a Reply