Projekty

Nemocnica u medvedíka

Nemocnica u medvedíka (Teddy Bear Hospital) je v rámci Stálej komisie pre verejné zdravie (SCOPH) SloMSA aktivitou s dlhoročnou tradíciou. Organizujú ju naši členovia všetkých štyroch členských organizácií, a to nielen v mestách, ktoré sú sídlami našich fakúlt. Pravidelne prinášame Nemocnicu u medvedíka aj do materských škôl v mestách a obciach po celom Slovensku

„Budujeme bezpečný vzťah medzi dieťaťom a lekárom.”​

Amira, Národná koordinátorka pre verejné zdravie 2022/2023

Projekt je určený pre deti v materských školách a jeho hlavným cieľom je eliminácia strachu a nedôvery detí voči lekárom, zdravotníkom či nemocničnémmu prostrediu pri ich bežnom kontakte. NA návštevy materských škôl prinášame veľké plyšové medvedíky, ktoré slúžia ako naši imaginárni pacienti. Okrem toho máme k dispozícii aj iné zdravotnícke pomôcky, ako fonendoskopy, obväzy, drevené paličky na kontrolu hrdla, ktoré nám slúžia na simuláciu vyšetrení medvedíkov deťmi.

 

Tento projekt však často presahuje steny materských škôl – organizujeme ho tiež ako sprievodnú aktivitu pri veľkých verejných podujatiach, napríklad pri festivaloch, koncertoch a športových súťažiach. Naším cieľom je okrem odstraňovania strachu aj vzdelávanie detí v ranom veku o dôležitosti prevencie a pravidelných návštev lekárov. Od začiatku fungovania Stálej komisie pre verejné zdravie (SCOPH) SloMSA sme sa na lekárov v škôlkach či na iných podujatiach zahrali už s viac ako 10 000 detičkami.

Leave a Reply