Score-reporty

Tunisko

Ak hľadáš na stáž krajinu, kde zažiješ exotiku, najsrdečnejších ľudí a navyše perfektne naplánovaný program, Tunisko je jednoznačne ideálna voľba!

Svoju mesačnú stáž som strávila v Tunisku, konkrétne na oddelení bakteriológie a virológie v nemocnici Charles Nicolle v hlavnom meste Tunis.

Napriek tomu, že to nebol výskum v klasickom slova zmysle, musím povedať, že som bola príjemne prekvapená možnosťami, ktoré sa mi počas neho naskytli. Prvé dva týždne som sa stala súčasťou tímu pri sekvenovaní vzoriek SARS-COV-2 používaním metódy New generation sequencing a v druhej polovici stáže som sa venovala bakteriologickej časti projektu – vyhodnocovanie hemokultúr, antibiogramov a kultivácia ďalších vzoriek boli mojou každodennou rutinou a vďaka našim skvelým a najmä ústretovým tútorkám som sa tam vždy vracala s nadšením.

Okrem veľmi bohatého lokálneho programu, ktorý si každé LC organizuje samostatne, sme strávili aj 3 spoločné národné víkendy na nezabudnuteľných miestach. Prvý víkend s názvom Haouaria sme si mali možnosť vychnutnať na skalnatej pláži spojeným s rôznymi vodnými športami. Nasledujúci víkend sme zažili pravú tuniskú atmosféru vďaka výletu na Sahare, návšteve oázy či jazdou na ťavách a štvorkolkách po púšti a posledný víkend sme sa stretli v Cap Serrat. Sledovanie východu slnka na krásnej pláži, National Food and Drink Party priamo pod hviezdnou oblohou či tie najlepšie parties ako priamo vytrhnuté z filmu sú jedny z mnohých vecí, na ktoré nikdy nezabudnem. Počas celej stáže sa o nás vzorne starala skupinka Tunisanov – Exchange team, ktorí nám boli dispozícii 24/7 a hlavne naše kontaktné osoby, ktoré boli nám boli ochotné splniť akékoľvek priania.

Leave a Reply